Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 07 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą

1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz.18.00.

2.W tym tygodniu odwiedzę chorych: wtorek w Mrozowie od 9.30, środę w Samostrzelu od 16.00, w piątek w Sadkach od godz.8.00.

3. Msze w najbliższą sobotę; Mrozowo, godz.17.00 i Sadki, godz.18.00.

4. Przypominamy o wpłatach na nadchodzące wydarzenia, czyli wycieczki parafialne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipcabł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipcaśw. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipcaśw. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipcaśw. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipcaśw. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

Dni powszednie: 18.00 (w lipcu i sierpniu porządek wakacyjny)

Niedziela: 9.30 Sobota: 18.15 (IV-XI)
Wtorek:16.00

Niedziela: 9.30 Sobota: 18.00  (XI-IV)