Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 11 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem i z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich odprawimy o godz. 11.00 i 18.00. Taca ze środy popielcowej i najbliższego piątku będzie wynagrodzeniem ks. Tomkowi za głoszenie rekolekcji i wsparciem duszpasterskiej działalności Księży Misjonarzy Świętej Rodziny z Górki Klasztornej.

2. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższy piątek, o godz.10.30 i 17.30 nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 15.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

4. Dziś taca remontowa. W styczniu na konto naszej parafii wpłynęło 2 tys. złotych i 15 tys. złotych z ofiar kolędowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.

Dni powszednie: 18.00 (w lipcu i sierpniu porządek wakacyjny)

Niedziela: 9.30 Sobota: 18.15 (IV-XI)
Wtorek:16.00

Niedziela: 9.30 Sobota: 18.00  (XI-IV)