Parafia pw. św. Wojciecha
Sadki

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 09 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego


Drodzy parafianie i goście!

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzę.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne - zwłaszcza p. Małgorzacie Lewandowskiej i całej artystycznej ekipie za przebogatą dekorację naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy swoim aktywnym udziałem ubogacili obrzędy liturgiczne Wielkiego tygodnia: Panu Szymonowi - naszemu organiście, Paniom psałterzystkom, Służbie Ołtarza i p. Oli Walkowiak za przygotowanie kościoła i jego otoczenia do Świąt Wielkanocnych. Dziękuje druhom strażakom i Matkom Różańcowym za chwile spędzone na adoracji Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Jestem wdzięczny za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za złożone na ten cel ofiary. Dziękuję przy tym kwiaciarni p. Ewy Lech za jak zwykle owocną współpracę. Jestem głęboko wzruszony bardzo licznym udziałem parafian i ich gości w nabożeństwach Triduum.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Msza w Samostrzelu o godz.12.00.

3. Przygotowujemy się do Uroczystości ku czci św. Wojciecha, czyli naszego parafialnego odpustu. Będziemy go celebrowali 24.04 (tj. poniedziałek) o godz.18.00. Mszę odpustową odprawi i udzieli sakramentu bierzmowania, ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk. Młodzież ze szkół średnich, przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie w najbliższą środę, o godz.18.30.

4. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się w godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. W tym dniu Msza święta z godz.16.00 wyjątkowo będzie sprawowana o godz.15.30.

 

 

Spowiedź

Pół godziny przed Mszą świętą

MSZE ŚWIĘTE

Kościół Parafialny w Sadkach
Niedziela: 8.00,  11.00, 16.00
Dni powszednie: 18.00 (w lipcu i sierpniu porządek wakacyjny)
Sobota godz.17.00
Święta zniesione: 10.00

Kaplica w Mrozowie
Niedziela: 9.30 Sobota: 18.15 (IV-XI)
Wtorek:16.00

Kaplica w Samostrzelu
Niedziela: 9.30 Sobota: 18.00  (XI-IV)
Środa : 16.00

BIURO PARAFIALNE

Wtorek: godz. 10.00 - 12.00
Czwartek: po wieczornej Mszy świętej

w lipcu i sierpniu

środa i piątek po wieczornym nabożeństwie