1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W środę tradycyjnie o godz. 18.30 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Od poniedziałku, aż do soboty włącznie, przed każdą Mszą świętą modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Od pierwszej niedzieli grudnia rozpoczynamy wypominki roczne. Wypominki nadal można składać na tacę lub w kancelarii. Gotowe druki są na stoliku z gazetami.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po każdej Mszy świętej wystawienia Najświętszego Sakramentu, oraz akt zawierzenia Jezusowi nas samych, naszych rodzin i całego świata.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Włodzimierza Wiśniewskiego z Samostrzela . Miał 51 lat.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

    18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.