Parafia pw. św. Wojciecha
Sadki

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych

Niedziela, 01 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych


1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

1. Dziś Msze święte w naszym kościele o godz.11.00 i 16.00.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz.10.00 i 18.00. O godz.9.45 Koronka za wszystkich zmarłych.

3. W tym roku przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin u chorych. Nie będzie również Mszy świętej w sobotę o godz.9.00 i 17.00. Zapraszam jednak do porannej modlitwy różańcowej.

5. Msze święte w kaplicach odwołane, aż do ustania kwarantanny.

6. Kancelaria nieczynna do odwołania.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Konewkę Jerzego z Samostrzela. Miał lat 79.

 

 

MSZE ŚWIĘTE

Kościół Parafialny w Sadkach
Niedziela: 8.00,  11.00, 16.00
Dni powszednie: 18.00
Sobota godz.17.00
Święta zniesione: 10.00

Kaplica w Mrozowie
Niedziela: 9.30
Wtorek, czwartek:16.00

Kaplica w Samostrzelu
Niedziela: 9.30
Środa, piątek: 16.00

Spowiedź

Pół godziny przed Mszą świętą

BIURO PARAFIALNE

Wtorek: godz. 10.00 - 12.00
Czwartek: po wieczornej Mszy świętej