1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa eucharystyczne połączone z modlitwą różańcową odprawiać będziemy codziennie o godz.17.30 / w soboty 16.30 i w niedziele 15.30/ .

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godz.17.00 . W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 9.00.

4. W piątek odwiedzę chorych. Proszę o kontakt ze mną opiekunów tych chorych, których odwiedzał ks. Michał.

5. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w środę i czwartek po Mszy wieczornej. We wtorek biuro parafialne - zamknięte.

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.