1. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz.18.00. Podczas której udzielimy sakramentu chorych dla wszystkich, którzy tego pragną. Liturgia będzie miała miejsce w kaplicy Świętego Krzyża , której 250 lecie powstania obchodzimy w tym roku.

2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

3. W najbliższą sobotę, o godz.11.00 uczniowie klas piątych z naszej parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dla nich w piątek, o godz.17.00 . Próba o godz.16.30.

4. Ksiądz Biskup odwołał z funkcji wikariusza ks. Michała Damazyna i ustanowił go wikariuszem w parafii św. Piotra i Pawła w Bydgoszczy. Księdza Michała, z wielkim żalem i wdzięcznością za jego nieocenioną posługę pośród nas pożegnamy na wieczornej Mszy świętej w najbliższą środę.

5. W związku z odejściem Księdza Michała i niepowołaniem na jego miejsce nikogo, w funkcjonowaniu parafii zajdą istotne zmiany. Liczę przy tym na wyrozumiałość parafian i pomoc w tej sytuacji, która komplikuje wiele spraw, a przede wszystkim terminy odprawienia zamówionych Mszy świętych.

6. Dziś taca remontowa. W sierpniu zebraliśmy ponad 2,5 tys. złotych. Szczodrym ofiarodawcom dziękujemy.

7. W piątek , w kaplicy w Samostrzelu o godz.18.30 - Msza święta odpustowa z racji święta św. Stanisława Kostki. Społeczność Samostrzela zaprasza na nią wszystkich parafian.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Wandę Nowak z ulicy Chrobrego. Miała 88 lat.