1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

2. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Msza święta o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie.

3. W pierwszy piątek miesiąc pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

4. W przyszłą niedzielę taca remontowa.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 8 VIII – św. Dominik , prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów

• 4 VIII – św. Jana Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów