1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie w naszej parafii jest odprawiane nabożeństwo czerwcowe. W tym tygodniu łączymy je z procesją eucharystyczna wokół kościoła – dlatego nabożeństwa odbywać się będą po Mszy wieczornej.

2. Uroczystą oprawę będzie miał procesja w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w najbliższy piątek. Prosimy o pomoc strażaków, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w procesji. Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy na zewnątrz kościoła, przy polowym ołtarzu. Tam też udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej naszej parafii. W tym dniu nie obowiązuje nakaz powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższy wtorek, w godz.15.00-16.00 - w kaplicy w Mrozowie - adoracja wieczysta Najświętszego Sakramentu. W tym czasie ks. Michał odwiedzi chorych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – wyjątkowo - w środę, o godz.17.45.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą o godz.10.00 połączone z nabożeństwem ku czci Matki Bożej.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.