1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę w godz.10.00-12.00.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku, ze względu na obostrzenia i brak zgody na zgromadzenia powyżej 150 osób, nie będzie procesji do 4 ołtarzy. Po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Prywatna adoracja potrwa do godz.11.00, gdy rozpocznie się, ostatnia w tym dniu, Msza święta. Msze święte w kaplicach o godz.9.30.

3. W oktawie uroczystości Bożego Ciała o godz.17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

4. W sobotę 13.06, o godz.20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5. Przypominamy, ,ze pomimo złagodzenia restrykcji epidemiologicznych w kościele obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu, lub noszenie maseczek. Bądźmy roztropni, troszcząc się nie tylko o własną wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo innych.

6. Prosimy, aby osoby , które dokonały w przeszłości rezerwacji miejsc na cmentarzu pilnie skontaktowały się z biurem parafialnym.

Dziękujemy p. Piotrowi Łobodzie i Waldemarowi Czelińskiemu za poświęcony czas, siły i środki materialne zaangażowane przy rekultywacji terenu przykościelnego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.