1. W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z odwiedzinami u chorych musimy się jeszcze przez pewien czas powstrzymać. Przypominamy, że każdy wierny zobowiązany jest do Komunii świętej wielkanocnej. Można to uczynić do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi każdego dnia , pół godzimy przed Mszą świętą.

3. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30.

4. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msza Święta tego dnia w naszym kościele o godz. 9.00. Przed nią modlitwa różańcowa.

5. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Święto państwowe, czyli Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.00 Msza święta za Ojczyznę z udziałem władz gminnych. W tym roku nie będzie wspólnego przemarszu na cmentarz.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Henryka Pazderskiego, l.68 z ulicy Wyrzyskiej i Stefana Kaźmierczaka, l.75 z ul. Susały.../jego pogrzeb będzie w poniedziałek/. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...