1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus mówił do siostry Faustyny;

O trzeciej godzinie błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może przebywać 40 osób. Osoby pow. 13. roku życia mogą uczestniczyć w nabożeństwach bez opieki osoby dorosłej.

3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, który jest patronem naszej parafii. Mszę święta odpustową o godz.18.00 odprawi ks. Roman Siuchniński, proboszcz z Radzicza. Uroczystości odpustowe będziemy transmitować w internecie, tak jak i wszystkie Msze niedzielne o godz.11.00, do czasu cofnięcia obostrzeń.

5. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Marię Łopińską l.81, z ulicy Mickiewicza i Mieczysława Stępniewskiego l.64 z ulicy Wyrzyskiej. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie