Ogłoszenia parafialne na 27. Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 03 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 27. Niedzielę Zwykłą

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe pół godziny przed wieczorną Mszą święta. Dzieci spotkają się na różańcu w środę o godz.17.00.

2. W sobotę o godz.10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a w najbliższą niedzielę na Mszy o godz.11.00 poświęcenie różańców dla nich.

3. Zakończyliśmy na cmentarzu parafialnym układanie fragmentu chodnika z polbruku. Dziękuję p. Michałowi Burzynskiemu za wykonane prace, a wszystkim za złożone ofiary.

4. W niedzielę, 17.10 po Mszy o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy figurę Pana Jezusa ustawioną przed Domem Parafialny, oraz odnowiona Kapliczkę w drodze do Samostrzela. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

5. Tego samego dnia, o godz.18.00 zapraszamy na koncert „Ufaj jak Józef” z racji kończącego się roku św. Józefa. Wystąpi Dawid Krzyk z Przyjaciółmi. Wstęp wolny.

6. W przyszła niedziele taca remontowa.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.