Ogłoszenia parafialne na 1 Niedzielę Adwentu

Niedziela, 29 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 1 Niedzielę Adwentu

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Msza święta „roratna” - z uwagi na ograniczenia wynikające z trwającej pandemii - będzie odprawiana w środy o     godz.18.00. W Samostrzelu Roraty we środę, w Mrozowie we wtorek.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań. W piątek, o godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę, o godz. 9.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych odwiedzę przed świętami.

4. Ustawiliśmy nowy krzyż przy naszym kościele parafialnym. Kosztował 7 tys. zł. Dziękuję tegorocznym dzieciom       pierwszokomunijnym i ich rodzicom, którzy ofiarowali na ten cel 2 tys. zł. Dziękuję tym, którzy trudzili się przy jego   wykonaniu i ustawieniu: Zbigniewowi Lewandowskiemu, Romanowi Jaworskiemu, Stanisławowi Wypyszyńskiemu,   Grzegorzowi, Andrzejowi, Romanowi Pawlaczykom i Romanowi Krygierowi.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Albina Sługockiego. Miał 65 lat