1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie.

2. W środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską w dniu Jej uroczystości. Nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

3. W najbliższą niedzielę, wraz z całą parafią i gminą podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę dożynkową o godz.11.00. Po niej przemarsz korowodu dożynkowego na stadion, gdzie zgodnie z zapowiedzią GOK-u odtworzone zostaną „zwyczaje dożynkowe wsi krajeńskiej”.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.