1. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Od godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz.17.30 modlitwa różańcowa, przez przyczynę św. Jana Pawła II w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie.

2. W tym tygodniu również pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę o godz.8.30 modlitwa różańcowa, a po niej Msza święta. Bardzo proszę o obecność na niej tylko członkiń Róży na którą w tym dniu wypada kolej przygotowania modlitwy. Chorych odwiedzimy po odwołaniu obostrzeń wynikających z trwającej pandemii.

3. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

4. O pozostałych ustaleniach dotyczących spowiedzi, obchodów Triduum Paschalnego, święcenia pokarmów poinformujemy za tydzień. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.